Warszawa 01.02.2015


Miło nam poinformować, iż za rok 2015, portfele usługi Superfund Asset Management zajęły 1 i 2 miejsca w kategoriach. Szczegóły w załączniku.

Wyniki funduszy SuperfundMiniony tydzień upłynął pod znakiem wyraźnej korekty na rynku surowców- ceny gazu, ropy i miedzi sukcesywnie rosły. Odcisnęło to wyraźne piętno na wynikach funduszy Superfund managed futures – fundusz Superfund B zakończył tydzień wynikiem -5,36%, a Trend BIS -5,38%. Warto podkreślić, że dane PMI z Chin, które napłynęły na rynek z niedzieli na poniedziałek okazały się rozczarowujące, indeks dla przemysłu spadł w styczniu br. do 49,4 pkt. (oczekiwano odbicia do 49,6 pkt). Odczyt ten powinien wspierać spadki cen surowców i pozytywnie przełożyć się na wyniki funduszy Superfund managed futures. Z kolei na rynku akcji za nami pierwszy tydzień w tym roku zakończony wzrostami, Superfund Akcji zanotował wzrost o 0,63%, a Akcyjny o 0,34%. Za wzrostami nie tylko w Polsce, ale również na światowych parkietach stała głównie decyzja banku centralnego Kraju Kwitnącej Wiśni (Bank of Japan) o obniżce stóp procentowych. W efekcie od ubiegłego piątku śladem Banku Szwajcarii czy Szwecji, w Japonii również obowiązywać będą ujemne stopy procentowe.

Wtorek dzień otworzą dane o stopie bezrobocia w Niemczech i we Włoszech. Nieco później dane o rynku pracy w poszczególnych państwach członkowskich opublikuje Eurostat. W środę rozpoczyna się nowa era Rady Polityki Pieniężnej. Lutowe posiedzenie będzie pierwszym, na którym obecni będą członkowie RPP powołani ostatnio przez Senat oraz ostatnim, na którym głosować będą A. Glapiński, A. Kaźmierczak oraz A. Zielińska-Głębocka. W czwartek decyzje odnośnie stóp procentowych podejmie Bank Anglii, a ze Stanów Zjednoczonych nadejdą dane o zamówieniach na dobra trwałe. Piątek otworzą w Europie dane o zamówieniach w niemieckim przemyśle. Rynki czekać będą jednak na dane zza oceanu – jak zwykle w pierwszy piątek miesiąca w centrum uwagi znajdą się dane z amerykańskiego rynku pracy. Dane te będą analizowane szczególnie w kontekście dalszych posunięć Rezerwy Federalnej.

Departament Zarządzania i Analiz

SUPERFUND
Towarzystwo Funduszy
Inwestycyjnych SA


www.superfund.pl
Dzielna 60
01-029 Warszawa
Infolinia: 0 801 588 188
Tel. 22 556 88 62

Fax. 22 556 88 80

Superfund Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA z siedzibą w Warszawie Dzielnej 60, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000234965, NIP 1070002513. .
Załączniki
20160128_assetrz.pdf