Warszawa 02.11.2015

Wyniki funduszy SuperfundW minionym tygodniu bardzo dobrze radziły sobie fundusze Superfund managed futures. Głównymi motorami wzrostu były inwestycje na rynkach surowcowych. Szczególnie pozytywnie do wyniku kontrybuowała krótka pozycja na gazie, który w ubiegłym tygodniu spadł o blisko 6%. Wyniki wspierały również długie pozycje na rynkach akcji w Azji oraz w Europie. W konsekwencji fundusz Superfund B wzrósł o 4,96%, a Trend BIS o 4,70%. W Polsce rynkom ciągle towarzyszy niepewność związana ze zmianą władzy, ale nie tylko. Swoje dołożyła także amerykańska Rezerwa Federalna, która być może już w grudniu podwyższy stopy procentowe za oceanem. W efekcie WIG skończył tydzień na poziomie -1,63%, a polskie indeksy tradycyjnie już zachowywały się słabiej niż rozwinięte parkiety. Akcyjne fundusze Superfund, które zakończyły tydzień wynikami -0,53% (Akcyjny) i -0,43% (Akcji) przyzwyczaiły swoich inwestorów do notowań zdecydowanie lepszych niż benchmarki, a także punkty odniesienia.

W poniedziałek, jak zwykle w pierwszy roboczy dzień danego miesiąca, poznaliśmy odczyty indeksów PMI dla sektora przemysłowego najważniejszych gospodarek świata. Szczególnie dane z Niemiec pozytywnie zaskoczyły rynek. Wtorek nie będzie obfitował w żadne kluczowe dane makroekonomiczne, za to w środę decyzję w sprawie stóp procentowych podejmie Rada Polityki Pieniężnej. Rynek nie oczekuje żadnych zmian, dlatego też ważniejszy od samej decyzji będzie komunikat po posiedzeniu członków Rady. W czwartek obradować będą za to brytyjscy bankierzy centralni. Ponadto poznamy dane o sprzedaży detalicznej w strefie euro oraz o zamówieniach w niemieckim przemyśle. W piątek z kolei opublikowane zostaną dane o produkcji przemysłowej w Wielkiej Brytanii i Niemczech. Ważniejsze wydają się jednak popołudniowe dane z amerykańskiego rynku pracy.

Departament Zarządzania i Analiz

SUPERFUND
Towarzystwo Funduszy
Inwestycyjnych SA


www.superfund.pl
Pl. Trzech Krzyży 18
00 499 Warszawa
Infolinia: 0 801 588 188
Tel. 22 556 88 62

Fax. 22 556 88 80

Superfund Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA z siedzibą w Warszawie przy Placu Trzech Krzyży 18, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000234965, NIP 1070002513. .