Warszawa 12.03.2018

Wyniki funduszy SuperfundW minionym tygodniu rynki z uwagą śledziły poczynania administracji D. Trumpa w kwestii ceł na aluminium i stal. Prezydent USA ostatecznie podpisał w czwartek decyzję o wprowadzeniu ceł. W najbliższych tygodniach rynki z uwagą będą obserwować możliwe działania odwetowe UE i Chin oraz analizować ryzyko zaostrzenia działań protekcjonistycznych ze strony największych światowych gospodarek. W zeszłym tygodniu poznaliśmy również dane z amerykańskiego rynku pracy, które okazały się dużo lepsze od oczekiwań, co silnie wsparło wzrosty na giełdowych parkietach w piątek. W czwartek z kolei ECB utrzymało stopy procentowe w eurolandzie na niezmienionym poziomie.

W zeszłym tygodniu w końcu uaktywnił się popyt na akcje notowane na GPW, co pozwoliło wyraźnie wzrosnąć funduszom Superfund Akcyjny oraz Akcji, które zyskały odpowiednio 1,40% oraz 0,73%. Bardzo dobrze radził sobie również Superfund Goldfuture, który zakończył tydzień wzrostem o 2,01%.

W tym tygodniu inwestorzy z napięciem będą oczekiwać odczytów inflacji CPI w USA (wtorek), który to odczyt może rozpalić spekulację, co do tempa normalizacji polityki monetarnej przez FED. W środę poznamy dane o poziomie cen w Niemczech oraz dane o sprzedaży detalicznej w USA. Na zakończenie tygodnia w piątek seria danych z lokalnego podwórka między innymi dane o zatrudnieniu i poziomie wynagrodzeń w Polsce. W piątek poznamy również dane o produkcji przemysłowej w USA.

Departament Zarządzania i Analiz

SUPERFUND
Towarzystwo Funduszy
Inwestycyjnych SA


www.superfund.pl
Dzielna 60
01-029 Warszawa
Infolinia: 22 556 88 62
Fax. 22 556 88 80

Superfund Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA z siedzibą w Warszawie Dzielnej 60, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000234965, NIP 1070002513. .