Warszawa 17.01.2016

Wyniki funduszy SuperfundW minionym tygodniu z pośród funduszy Superfund najmocniej rósł Superfund Goldfuture. Była to zasługa zarówno ekspozycji na rynek złota, jak i inwestycji managed futures. Ceny złotego kruszcu konsekwentnie zyskują od początku roku w obawie przed wzrostem inflacji. Również fundusze managed futures rosną, co w głównej mierze jest zasługą długich pozycji na rynkach akcji oraz metali. W efekcie fundusz Goldfuture zakończył tydzień wynikiem +2,43%. Bardzo dobrze radził sobie również fundusz Superfund Akcyjny, który zyskał 1,90%, co było wynikiem lepszym od indeksu WIG, który zakończył tydzień na poziomie 1,76%. Lepsze zachowanie funduszu od szerokiego rynku to zasługa skutecznej selekcji.

W tym tygodniu w środę poznamy danę o inflacji za oceanem. W przypadku wyższego odczytu od oczekiwań możemy spodziewać się dalszych wzrostów cen złota oraz presji na ceny obligacji. W czwartek z kolei decyzja EBC w sprawie stóp procentowych. Rynek nie spodziewa się żadnych zmian w zakresie polityki pieniężnej w strefie euro. Również w czwartek dane o produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej w Polsce. W piątek nad ranem poznamy dane o wzroście PKB w Chinach w IV kwartale oraz całym 2016 r. Analitycy przewidują utrzymanie tempa 6,7%. Z Państwa Środka nadejdą także raporty o produkcji przemysłowej, sprzedaży detalicznej i inwestycjach w aglomeracjach. W Europie danych będzie znacznie mniej – uwagę może przykuć m. in. brytyjska sprzedaż detaliczna. Wielkie wydarzenie będzie miało miejsce za oceanem - w samo południe w Waszyngtonie (czyli o 18.00 czasu polskiego) Donald Trump zostanie zaprzysiężony na 45 prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Departament Zarządzania i Analiz

SUPERFUND
Towarzystwo Funduszy
Inwestycyjnych SA


www.superfund.pl
Dzielna 60
01-029 Warszawa
Infolinia: 0 801 588 188
Tel. 22 556 88 62

Fax. 22 556 88 80

Superfund Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA z siedzibą w Warszawie Dzielnej 60, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000234965, NIP 1070002513. .